اخذ رتبه مشاور در رشته بازرسی فنی

اخذ رتبه مشاور در رشته بازرسی فنی برای شرکت های فعال در اموری چون کنترل و تطابق کار انجام شده با مشخصات استاندارد ها،بررسی و تایید کارایی پروژه ،کنترل فنی وسایل و تجهیزات و ماشین آلات در مرحله ساخت کالیبراسیون تجهیزات اندازه گیری، کنترل کیفیت مواد و روش های بکار گرفته شده در ساخت قطعه یا واحد صنعتی، کنترل و تطابق استانداردها و مشخصات فنی تعیین شده از آغاز پروژه ،گواهی انجام کار بر اساس استاندارد های درخواست شده و صدور گواهی بازرسی فنی فعالیت دارند ضروری و لازم الاجراست.

 

اخذ رتبه مشاور در رشته بازرسی فنی

شرایط اخذ رتبه مشاور در رشته بازرسی فنی

جهت اخذ رتبه بازرسی فنی، شرکت متقاضی می بایست امتیازات لازم را در بخش هایی همچون پرسنل امتیازآور، تجربه کاری، ساختار مدیریتی ،امکانات و پشتیبانی، پروژه شاخص را کسب نماید.

شرایط پرسنل امتیازآور جهت اخذ رتبه مشاور در رشته بازرسی فنی:

اخذ رتبه بازرسی فنی در پایه ۳ نیازمند داشتن سه فرد امتیازآور با سوابق کاری مرتبط که به ترتیب برای اولویت اول ۵ سال، اولویت دوم ۵ سال و اولویت سوم ۴ سال میباشد.

در صورت اخذ رتبه بازرسی فنی در پایه ۲ سوابق این نفرات به ترتیب می بایست ۸ سال، ۶ سال و ۵ سال باشد و چنانچه تقاضای اخذ رتبه بازرسی شرکتی در پایه ۱ باشد اولویت اول باید ۱۰ سال ،اولویت دوم ۸ سال و اولویت سوم ۶ سال سابقه کار مفید داشته باشند.

لازم به ذکر است سوابق کاری ذکر شده در صورت داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد به بالا کمتر در نظر گرفته می شود.

رشته های تحصیلی امتیازآور در اخذ رتبه مشاور در رشته بازرسی فنی

برق قدرت- الکترونیک – ابزار دقیق و کنترل- الکترونیک- مکانیک جامدات- مواد،متالوژی- متالوژی استخراجی- ایمنی و بتزری فنی- مکانیک سیالات- مهندسی شیمی- پتروشیمی،نفت –مهندسی صنایع- سازه –زلزله- عمران- راه و ساختمان – شیمی

تجربه کاری مورد نیاز جهت اخذ رتبه مشاور در رشته بازرسی فنی:

در صورتی که شرکت متقاضی اخذ رتبه بازرسی فنی در پایه های ۱ و ۲ باشد نیازمند داشتن تجربه کاری(حداکثر در ۲۴ سال اخیر) می باشند که در این صورت با توجه به ظرفیت های کاری تعیین شده و همچنین حد نصاب معاملات متوسط،حداقل تجربه کاری مورد نیاز(بعد از اعمال ضرایت کاهنده که با توجه به ماهیت پروژه در نظر گرفته میشود) جهت اخذ پایه ۲ ، ۸٫۱۰۰ میلیون ریال و برای پایه ۱ ، ۱۶٫۱۰۰ میلیون ریال میباشد.

پروژه شاخص:

اخذ رتبه مشاور بازرسی فنی در پایه یک مستلزم داشتن یک پروژه شاخص با محوریت طراحی در موضوع اصلی بازرسی فنی میباشد که رقم حداقلی آن( بعد از اعمال ضرایب کاهنده)  با توجه به ظرفیت ریالی سال جاری و آخرین حد نصاب معاملات متوسط اعلام شده، ۲٫۴۷۰ میلیون ریال تعیین شده است.

چرا باید اقدام به اخذ رتبه مشاور در رشته بازری فنی بنماییم؟

با توجه به اهمیت بازرسی فنی هم از لحاظ عملیاتی و هم اقتصادی برای واحد های صنعتی ، شرکت های که توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور رتبه بندی شده اند و توانایی و ظرفیت فنی و مهندسی آن ها مورد ارزیابی و تایید قرار گرفته است در انتخاب به عنوان مشاور در اولویت قرار دارند.ضمن اینکه در صورت دولتی بودن کارفرما داشتن اولویت به اجبار قانونی تبدیل میشود، لذا شرکت های فاقد رتبه بندی بازرسی فنی اجازه ورود به مناقصات دولتی را نخواهند داشت.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *