اخذ رتبه مشاور در رشته راهسازی

اخذ رتبه مشاور در رشته راهسازی از این روی برای شرکت های فعال در این حوزه مهم و الزامی می باشد که اغلب پروژه های راه و باند سازی دارای کارفای دولتی (وزارت راه و شهرسازی، شهرداری و …) بوده و در نتیجه طبق قانون در پروزه هایی که کارفرما دولتی می باشد ( و یا اینکه حداقل ۵۰ درصد اهتبار پروژه از سوی دولت تامین می شود) ،پیمانکار، مشاور، و یا مدیریت طرح الزاما می بایست از طرف سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور رتبه بندی شده باشند.

اخذ رتبه مشاور در رشته راهسازی

اخذ رتبه مشاور در رشته راهسازی

اخذ رتبه مشاور در رشته راهسازی برای چه شرکت هایی الزامی می باشد؟

شرکت هایی که در حوزه هایی همچون انجام مطالعات امکان سنجی فنی و اقتصادی ،مراحل اول و دوم نظارت بر اجرای راه های روستایی، فرعی و اصلی، آزاد راه ها،پل ها و تونل ها، ابنیه فنی مربوط و بهسازی آنها و انجام خدمات فنی و مشاوره ای در زمینه راهداری و نگهداری ماشین آلات، مطالعه نقاط حادثه خیز،ترافیکی و بهسازی راه ها، انجام مطالعات و نظارت بر تقاطع های شهری و غیره شهری

شرایط اخذ رتبه مشاور در رشته راهسازی

جهت اخذ رتبه مشاور در رشته راه سازی در پایه سه داشتن سه پرسنل امتیاز آور که به ترتیب اولویت اول،اولویت دوم و اولویت سوم نامیده می شوند الزامی می باشد که در این صورت اولویت اول می بایست حداقل ۷ سال سابقه کار مفید و مرتبط ،اولویت دوم حداقل ۵ سال و اولویت سوم ۴ سال سابقه کار مفید و مرتبط داشته باشند.

جهت اخذ رتبه مشاور راهسازی در پایه دو ،شرکت متقاضی می بایست در در پرسنل خود برای اولویت اول فردی با ۱۰ سال سابقه کار،برای اولویت دوم فردی با ۷ سال سابقه کتر و همچنین دو نفر با ۷ و ۴ سابقه کار مفید و مرتبط برای اولویت سوم در اختایر داشته باشد.

اخذ رتبه مشاور در رشته راهسازی در پایه ۱ نیازمند داشتن یک فرد با حداقل ۱۲ سال سابقه کار مفید و مرتیط برای اولویت اول، دو نفر با حداقل ۱۰ و ۸ سال سابقه کار برای اولویت دوم و دو نفر با حداقل ۱۰ و ۸ سال سابقه کار مفید و مرتبط برای اولویت سوم میباشد.

جهت اخذ رتبه مشاور راهسازی در پایه های یک و دو علاوه بر نفرات امتیاز آور، داشتن تجربه کاری به میزان مشخصی در طی ۲۴ سال گذشته الزامی می باشد که برای پایه یک این مقدار حداقل ۲۱٫۱۰۰ میلیون ریال وبرای پایه دو حداقل ۱۲٫۱۰۰ میلیون ریال می باشد.

در صورت درخواست پایه یک در اهذ رتبه مشاور راهسازی علاوه بر شروط ذکر شده ،داشتن یک پروژه شاخص در زمینه طراحی با موضوع را سازی به میزان حداقل ۷۵ درصد ظرفیت ریالی دارندگان رتبه ۲ مشاور راه سازی (در سال مورد تقاضا) الزامی می باشد که این مقدار در حال حاضر حدود ۵٫۵۶۰ میلیون ریال می باشد.

مراحل اخذ رتبه مشاور در رشته راهسازی

اخذ رتبه مشاور راه سازی همانند سایر رتبه ها دارای سه مرحله کلی می باشد که شامل ثبت نام اولیه و دریافت شناسه و رمز عبور سامانه ساجات، تکمیل اطلاعات و ارسال پرونده جهت کارشناسی و دریافت تاییده اول،ارسال سایر مدارک به سازمان و دریافت تاییده های دوم،سوم،چهرم،پنجم و در نهایت صدور گواهینامه می گردد.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *