اخذ رتبه پیمانکاری در رشته تاسیسات و تجهیزات

اخذ رتبه پیمانکاری در رشته تاسیسات و تجهیزات برای شرکت هایی که در امور پیمانکاری مربوط به شبکه گاز رسانی شهری، تاسیسات مکانیکی و هیدرو مکانیکی،سدها،سیستم های سرد کننده ساختمان، تاسیسات و تجهیزات ساختمان (آب، برق،گاز،فاضلاب) و انتقال زباله، تاسیسات و تجهیزات، تصفیه خانه های آب و فاضلاب کوچک، وسایل انتقال (آسانسور،پله برقی و …)،سیستم های هشدار دهنده، تجهیزات آشپزخانه و سلف سرویس و رخشوی خانه، سسیتم های ارتباطی،شبکه های رایانه ای ساختمان، ماسه پاشی(سند پلاست)،حفاظت کاتودی، پوشش( لاینیگ) و ایستگاه های پمپاژه آب و فاضلاب کوچک و نظایر آن فعالیت دارند الزامی می باشد.

اخذ رتبه پیمانکاری در رشته تاسیسات و تجهیزات

اخذ رتبه پیمانکاری در رشته تاسیسات و تجهیزات

مراحل اخذ رتبه پیمانکاری در رشته تاسیسات و تجهیزات

الف: ثبت نام اولیه، در این مرحله شرکت متقاضی می بایست اقدام به ثبت نام اولیه کرده تا بعد از بررسی مدارک ابتدایی و تایید آنها شناسه و رمز عبور سامانه ساجات برای شرکت صادر گردد .

ب: بعد از دریافت شناسه و رمز عبور،شرکت می بایست تمام اطلاعات لازم را مطابق آیین نامه ها و وحدت رویه ها در سامانه وارد و مدارک مثبته را الصاق و پرونده را جهت کارشناسی ارسال نماید.کارشناسان سازمان بعد از بررسی و اعلام نواقص و رفع آن از سوی شرکت متقاضی تاییده اول را صادر می نمایند.

ج: بعد از دریافت تاییده اول، لازم است یک سری فرم ها و تعهد نامه ها و سایر مدارک ضروری به صورت فیزیکی برای سازمان ارسال گردد تا بعد از بررسی آنها در صورت عدم مغایرت، تاییده های دوم تا پنجم صادر و در نهایت گواهینامه صلاحیت پیمانکاری شرکت صادر گردد.

شرایط اخذ رتبه پیمانکاری در رشته تاسیسات و تجهیزات

رتبه بندی شرکت های تاسیساتی در ۵ پایه صورت میگیرد. به عبارت دیگر شرکت های متقاضی در صورتی که در قسمت های مختلف بالاترین امتیازات را کسب نمایند موفق به اخذ رتبه ۱ تاسیسات و در صورت کسب امتیازات کمتر به ترتیب رتبه های ۲، ۳، ۴ و یا ۵ را اخذ می نمایند.

شرایط اخذ رتبه پیمانکاری در رشته تاسیساست و تجهیزات در پایه ۱ و ۲

اخذ رتبه ۱ تاسیسات و تجهیزات نیازمند داشتن داشتن تجربه کاری حدود ۶۸۰٫۰۰۰ میلیون ریال می باشد که می بایست این مقدار پروژه حداقل ۲۰٫۶۲۱ امتیاز را کسب نماید همچنین در بین این حجم از پروژه می بایست یک پروژه شاخص به میزان حداقل ۱۷۱٫۸۴۰ میلیون ریال وجود داشته باشد.کسب حداقل ۳۰٫۹۳۱ امتیاز از طریق توان مالی شرکت و حداقل ۳٫۰۰۰ امتیاز از سوابق کاری و تحصیلی هیات مدیره و پرسنل امتیازآور از دیگر شروط اخذ رتبه تاسیسات در پایه ۱ می باشد.

جهت اخذ گرید تاسیسات در پایه ۲ حداقل امتیاز مورد نیاز از تجربه کاری ۱۵ سال اخیر شرکت ۱۰٫۳۱۰ می باشد که که به لحاظ ریالی حدود ۳۴۰٫۰۰۰ میلیون ریال می باشد.همچنین یک پروژه شاخص حداقل به مبلغ ۸۶٫۱۰۹ میلیون ریال می بایست در بین این پروزه ها باشد.حداقل امتیازات لازم در بخش های توان مالی و نیز سوابق کاری و تحصیلی هیات مدیره و پرسنل امتیازآور به ترتیب ۱۵٫۴۶۶ و ۱٫۸۰۰ می باشد.

شرایط اخذ رتبه پیمانکاری در رشته تاسیسات و تجهیزات در پایه های ۳، ۴ و ۵

حداقل امتیاز لازم از نظر تجربه کاری شرکت متقاضی در ۱۵ سال اخیر برای رتبه های ۳، ۴ و ۵ به ترتیب ۵٫۱۳۷ ، ۲٫۵۸۳ و صفر می باشد همچنین حداقل امتیاز توان مالی مورد نیاز جهت اخذ رتبه تاسیسات در پایه های ۳ ، ۴ و ۵ به ترتیب ۱۰٫۳۳۳ و ۵٫۱۶۷ و صفر تعیین شده است.هیات مدیره و پرسنل امتیازآور از طریق سابقه کار مرتبط و سوابق تحصیلی خود می بایست ۱۲۰۰، ۷۵۰ و ۳۷۵ امتیاز را به ترتیب برای پایه های ۳ ، ۴ و ۵ کسب نمایند.

چرا باید گرید تاسیسات و تجهیزات را اخذ کنیم؟

هیات وزیران در جلسه مورخ ۱۳۸۱/۱۲/۰۴ بنا بر پیسنهاد شماره ۷۴۶/۵-۸۴۴/۱۰۵ مورخ ۱۳۷۰/۰۴/۲۹ سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور به استناد ماده ۲۲ قانون برنامه و بودجه مصوب ۱۳۵۱ آیین نامه طبقه بندی و تشخیص صلاحیت پیمانکاران را تصویب نمود که بر اساس آن کلیه پیمانکارنی که قصد ورود به معاملات با دولت و یا پروژه هایی که حداقل ۵۰ درصد اعتبار آن از سوی دولت تامین می گردد را داشته باشند می بایست از لحاظ تجره کاری، توان مالی و نیز سوابق کاری و تحصیلی رتبه بندی و تایید صلاحیت گردند.

اخذ رتبه پیمانکاری در رشته تاسیسات

 

 

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *