اخذ رتبه پیمانکاری در رشته آب و فاضلاب

اخذ رتبه پیمانکاری در رشته آب و فاضلاب برای شرکت های پیمانکاری فعال در حوزه فنی مهندسی ای همچون ساخت سیستم ها و تصفیه خانه های آب و فاضلاب ،سدها و بندها و تونل های انحراف آب و مخازن آب و شبکه های آب و فاضلاب ،آبرسانی و کانالهای اتقال آب ،سازه های دریایی و ساحلی و نظایر اجبار ی و لازم الارجراست از این روی می توانند با توجه به شرایط و ضوابط تعیین شده در آیین نامه رتبه بندی پیمانکاران اقدام به اخذ رتبه پیمانکاری در رشته آب و فاضلاب نمایند.

 

اخذ رتبه پیمانکاری در رشته آب و فاضلاب

شرایط اخذ رتبه پیمانکاری در رشته آب و فاضلاب:

رتبه بندی پیمانکاران در ۵ پایه توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور صورت میگیرد.شرکت های که حتی تجربه کاری ندارند با داشتن یک مهندس امتیاز آور(با رشته تحصیلی زمینه و حداقل ۵/۶ سال سابقه کار مرتبط با آب) میتوانند اقدام به اخذ رتبه پیمانکاری در رشته آب و فاضلاب در پایه ۵ نمایند.شرایط فنی و تخصصی سایر پایه های رتبه بندی شرکت های آب به شرح زیر میباشد.

شرایط اخذ رتبه پیمانکاری در رشته آب و فاضلاب در پایه ۴:

کسب حداقل ۷۵۰ امتیاز توسط اعضای امتیاز آور شرکت(امتیاز مدرک تحصیلی و سوابق کاری)،با این توضیح که این افراد حتما باید عضو هیات مدیره شرکت متقاضی باشند و نیز مدیرعامل شرکت نیز میبایست یکی از امتیاز آوران شرکت باشد(این مورد برای تمامی پایه ها الزامی میباشد) همچنین یکی از اعضا امتیاز آور میبایست دارای مدرک تحصیلی در یکی از رشته های تحصیلی زیر باشد(اجباری برای کلیه پایه ها)(با حداقل سه سال سابقه کار مرتبط):

مهندسی عمران-عمران، راه و ساختمان ،سیویل، ساختمان ، عمران آب،مکانیک، پل، بتن آرمه، سازه ،زلزله، مهندسی کشاورزی(گرایش آب)،عمران(نقشه برداری)، مدریت پروژه.

لذا نفر دوم امتیازآور میتواند دارای مدرک تحصیلی به غیر از موارد ذکر شده داشته باشد ولی با حداقل سه سال سابقه کار مرتبط.

همچنین حداقل امتیاز تجربه کاری ۵٫۵۳۶ و حداقل توان مالی ۱۱٫۰۷۱ امتیاز تعیین شده است.

لازم به ذکر است شرکت های پیمانکاری در صورت اخذ رتبه پیمانکاری آب و فاضلاب در پایه ۴ دارای ظرفیت ریالی حداکثر به مبلغ ۲۷۶٫۷۷۸ میلیون ریال میباشند با این توضیح که در طول یک سال میتوانند حداکثر به میزان ذکر شده و حداکثر به تعداد سه پروژه در جریان همزمان داشته باشند.

شرایط اخذ رتبه پیمانکاری در رشته آب و فاضلاب در پایه ۳:

کسب حداقل ۱۲۰۰ امتیاز از سوی افراد امتیاز آورکه از این مقدار پرسنل امتیازآوز میبایست حداقل ۲۰۰ و حداکثر۸۰۰ همچنین اعضا هیات مدیره حداقل ۴۰۰ و حداکثر ۱۰۰۰ امتیاز را کسب نمایند.

لازم به ذکر است جهت اخذ رتبه پیمانکاری آب در پایه سه کسب حداقل ۱۱٫۰۷۱ امتیاز از پروژه های انجام داده شده و نیز حداقل  ۲۲٫۱۴۲ امتیاز از بابت توان مالی شرکت الزامی میباشد.حداکثر ظرفیت ریالی برای این پایه ۵۵۳٫۵۵۶ میلیون ریال تعیین شده است.

شرایط اخذ رتبه پیمانکاری در رشته آب و فاضلاب  در پایه ۲:

کسب حداقل ۱۸۰۰ امتیاز توسط پرسنل و اعضا هیات مدیره امتیازآور که از این میزان پرسنل امتیازآور میباست حداقل ۳۰۰ و حداکثر ۱۲۰۰ امتیاز را کسب نمایند و همچنین اعضا هیات مدیره امتیازآور میباید حداقل ۶۰۰ و حداکثر ۱۵۰۰ امتیاز را کسب بنمایند.حداقل امتیاز تجربه کاری برای این پایه ۲۲٫۰۹۴ و حداقل توان مالی۳۳٫۱۴۱ و حداکثر ظرفیت ریالی نیز ۱٫۱۰۴٫۶۸۵ میلیون ریال تعیین شده است.

شرایط اخذ رتبه پیمانکاری در رشته آب و فاضلاب در پایه ۱:

جهت اخذ رتبه پیمانکاری آب در پایه ۱ اعضا امتیازآور میبایست در مجموع ۳۰۰۰ امتیاز کسب نمایند که لازم است اعضا هیات  مدیره از این میزان حداقل ۱۰۰۰ و حداکثر ۲۵۰۰ و پرسنل امتیازآور حداقل ۵۰۰ و حداکثر ۲۰۰۰ امتیاز را کسب نمایند.همچنین حداقل امتیاز تجربه کاری ۴۴٫۱۸۷ و حداقل امتیاز توان مالی ۶۶٫۲۸۱ تعیین گردیده است.

لازم بذکر است برای این پایه حداکثر ظرفیت ریالی به میزان ۲٫۲۰۹٫۳۶۹ میلیون ریال در نظر گرفته شده است.

شرکت های پیمانکاری در صورتی که قصد اخذ رتبه پیمانکاری آب در پایه های یک و دو را داشته باشند علاوه بر شرایط ذکر شده میباست دارای یک پروژه شاخص در حوزه آب و فاضلاب به ترتیب حداقل ۳۶۸٫۲۲۸ میلیون ریال جهت اخذ رتبه ۱ و ۱۸۴٫۵۱۹ میلیون ریال جهت اخذ رتبه ۲ باشند.

کلیه مبالغ و امتیازات ذکر شده برای پایه های مختلف طبق آخرین آیین نامه سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و همچنین شاخص های کنونی ذکر شده است که همه ساله از سوی آن سازمان تعدیل و  تغییر می یابد.

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *