ظرفیت مجاز پیمانکاران

ظرفیت مجاز پیمانکاران بیانگر چیست؟ شرکت های پیمانکاری بر اساس نوع رشته و پایه ای که در آن موفق به اخذ رتبه پیمانکاری شده اند مجاز هستند که در طول یک سال و بصورت همزمان چه از لحظ ریالی و چه از لحاظ تعدادی، تعداد معینی پروژه در اختیار داشته باشند و در صورتی که این ظرفیت پر شده باشد باید جهت شروع پروژه جدید، یکی از  پروژه های در دست اجرا حداقل به مرحله تحویل موقت رسیده باشد. تا ظرفیت آزاد بشود.

باید توجه داشت کلیه شرکت های رتبه بندی شده می توانند تا میزان نامحدودی پروژه انجام دهند لیکن مبالغ جدول زیر صرفا برای قراردادهای همزمان می باشد.به این صورت که شرکت های تایید صلاحیت شده ملزم هستند حداکثر تا سه ماه بعد از انعقاد قرارداد، اطلاعات آن را در سایت ساجات وارد نمایند و هر بار که صورت وضعیت تایید شده دریافت می نمایند باید آن مبلغ را در قسمت مربوطه قرارداد اصلاح نمایند با این کار تا میزان مبلغ صورت وضعیت شده،ظرفیت ریالی مجاز شما اشغال می شود.تا در نهایت،زمانی که پروژه به اتمام رسید با تغییر حالت قرارداد از در حال اجرا به حالت خاتمه یافته،ظرفیت کاری شما آزاد می گردد.

ظرفیت مجاز پیمانکاران

حداکثر ظرفیت کاری مجاز پیمانکاران سال ۹۷ چقدر می باشد؟

ظرفیت مجاز پیمانکاران بستگی به رشته و پایه رتبه اخذ شده دارد و با در پایه های بالا این ظرفیت به همان نسبت افزایش می یابد.این ظرفیت ها در شهریور هر سال توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشوری تعیین و به عموم پیمانکاران اعلام می شود.در جدول زیر ظرفیت مجاز پیمانکاران در کلیه رشته های پیمانکاری و در پایه های مختلف برای شش ماهه دوم سال ۹۷ و شش ماهه دوم سال ۹۸ مشخص شده است.

حداکثر ظرفیت ریالی پیمانکاران سال ۹۷ به شرح زیر می باشد.

 

شرح

ظرفیت مجاز پیمانکاران در سال ۹۷ (میلیون ریال)

پایه ۱

پایه ۲ پایه ۳ پایه ۴

پایه ۵

نفت و گاز

۲٫۵۲۳٫۴۷۶

۱٫۲۶۱٫۷۳۸ ۶۳۲٫۲۵۵ ۳۱۶٫۱۲۸

۱۱۰٫۹۲۲

ابنیه و ساختمان

۱٫۶۸۲٫۳۱۷

۸۴۱٫۱۵۹ ۴۲۱٫۵۰۴ ۲۱۰٫۷۵۲ ۷۳٫۹۴۸

آب

۲٫۵۲۳٫۴۷۶ ۱٫۲۶۱٫۷۳۸ ۶۳۲٫۲۵۵ ۳۱۶٫۱۲۸ ۱۱۰٫۹۲۲

راه و ترابری

۲٫۵۲۳٫۴۷۶

۱٫۲۶۱٫۷۳۸ ۶۳۲٫۲۵۵ ۳۱۶٫۱۲۸

۱۱۰٫۹۲۲

صنعت

۲٫۵۲۳٫۴۷۶

۱٫۲۶۱٫۷۳۸

۶۳۲٫۲۵۵ ۳۱۶٫۱۲۸

۱۱۰٫۹۲۲

نیرو

۲٫۵۲۳٫۴۷۶

۱٫۲۶۱٫۷۳۸

۶۳۲٫۲۵۵ ۳۱۶٫۱۲۸

۱۱۰٫۹۲۲

تاسیسات و تجهیزات

۱٫۱۷۷٫۶۲۲

۵۸۸٫۸۱۱

۲۹۵٫۰۵۳

۱۴۷٫۵۲۶

۵۱٫۷۶۴

کاوش های زمینی

۶۷۲٫۹۲۷

۳۳۶٫۴۶۳

۱۶۸٫۶۰۱

۸۴٫۳۰۱

۲۹٫۵۷۹

ارتباطات

۱٫۱۷۷٫۶۲۲

۵۸۸٫۸۱۱

۲۹۵٫۰۵۳ ۱۴۷٫۵۲۶

۵۱٫۷۶۴

کشاورزی

۶۷۲٫۹۲۷

۳۳۶٫۴۶۳

۱۶۸٫۶۰۱ ۸۴٫۳۰۱

۲۹٫۵۷۹

مرمت آثار باستانی ۶۷۲٫۹۲۷ ۳۳۶٫۴۶۳ ۱۶۸٫۶۰۱ ۸۴٫۳۰۱

۲۹٫۵۷۹

 

نحوه اعمال ظرفیت کاری مجاز پیمانکاران:

با توجه به جدل فوق کلیه شرکت های رتبه دار می بایست حداکثر ظرف مدت سه ماه ار تاریخ عقد قرارداد،اطلاعات آن را در سامانه ساجات ثبت نمایند تا  از این طریق کارفرمایان ظرفیت آزاد پیمانکاران را در سایت ساجار رویت و در صورت مورد قبول بودن این ظرفیت آزاد ( در مقایسه با مبلغ پروژه) اقدام به عقد قرارداد نمایند.لازم بذکر است مطابق قانون مناقصات کارفرمایان مجاز به عقد قرارداد با شرکتی که در تعداد و یا مقدار ریالی ،ظرفیت آزاد ندارد نمی باشند و در صورت تخطی از این این قانون سازمان بازرسی کشور به این موضوع  ورود خواهد نمود.

ثبت بموقع قرارداد ها در سایت ساجات علاوه بر نتایج فوق الذکر باعث خواهد شد تا شرکت شما در تقاضاهای رتبه بندی بعدی (ارتقا پایه و یا تمدید) بتواند از امتیاز آن قرارداد ها استفاده نماید.

ظرفیت مجاز پیمانکاران از لحاظ تعدادی:

نماینگر تعداد کارهای مجاز  بصورت همزمان در طول یک سال  می باشد. این ظرفیت در پایه های مختلف برای گروه پیمانکاران به شرح زیر می باشد. لذا علاوه بر محدودیت ریالی ،محدودیت تعدادی به شرح زیر برای شرکت های رتبه بندی شده اعمال شده است.

پایه

پایه ۱ پایه ۲ پایه ۳ پایه ۴

پایه ۵

تعداد کار مجاز

۴ ۳ ۳ ۳

۳

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *